1. Úvod
  2. Ovocné stromky z Beskyd
  3. Jabloně prostokořenné
  4. Jabloň Denár - ( vřeteno, podnož M26 )

Jabloň Denár - ( vřeteno, podnož M26 )

  • Akce

Denár je raně zimní odrůda jabloně, která byla vyšlechtěna v ČR křížením odrůd Golden Delicious a Coxova reneta. Stromy rostou středně bujně a vytváří... celý popis
Dostupnost
skladem
Běžná cena
250 Kč
184 Kč
160 Kč
bez DPH
Opadavé:Ano
Výborná mrazuvzdornost:Ano
Výška:vřeteno do 3 m
Nároky na zálivku:nízké
Stanoviště:slunce
Kompletní specifikace

Denár je raně zimní odrůda jabloně, která byla vyšlechtěna v ČR křížením odrůd Golden Delicious a Coxova reneta. Stromy rostou středně bujně a vytváří kulovitou korunu, zahuštěnou krátkými plodonoši. Plod je středně velký, kulovitého tvaru s velmi tenkou, suchou, hladkou slupkou zelenožluté, později žluté barvy. Dužnina je nažloutlá, více šťavnatá, jemné konzistence, sladce navinulá, aromatická, výborná. Plody se sklízí v polovině září, konzumně dozrávají v říjnu. Skladovatelnost je do ledna. Plodnost je časná a velká s nutností probírky. Tato odrůda je vhodná do všech oblastí, ideálně na polopropustné půdy s dostatkem vápníku a vláhy. Odolnost proti strupovitosti je střední. Plody jsou vhodné pro přímý konzum i ke zpracování, ale kvůli tenké slupce se nehodí k transportu. Posíláme poštou a neúčtujeme balné. Co je to vřeteno ? Napíšu pár slov o tomto kmenném tvaru, které se v současné době stává jedním z nejvíce používaných výpěstků. To je dáno nejenom malými nároky na prostor, ale současně i velmi dobrým výnosem a poměrně snadnou péčí. Které podnože jsou tedy pro vřetena nejvhodnější?
 Vřeteno je výchozí školkařský výpěstek nejčastěji pro jabloně a hrušně. Výška nasazení kmínku se pohybuje zpravidla okolo půl metru (norma stanovuje 30 až 60 cm) a předepsaný počet výhonů v korunce (včetně terminálu) je 5. Délka terminálu by měla být alespoň 30 cm, délka ostatních výhonů minimálně 20 cm. Neúčtujeme balné a posíláme výhradně poštou. Jiný přepravce tyto zásilky bohužel nepřevezme do přepravy. Dobře balíme a pošta nám nezničila jedinou zásilku.

Zboží zařazeno v kategoriích
Kontakty

Nejlevnejší zahradník s.r.o
Staré Heřmínovy 17
PSČ 793 12 

Doprava a balné

Česká pošta - balík do ruky 150 Kč
GLS CZ  160 Kč
PPL Slovensko 230 Kč
Osobní odběr - zdarma
balné si neúčtujeme 

Logo
© 2020 Nejlevnejší zahradník Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz