1. Úvod
  2. Trvalky a skalničky
  3. Fuchsia magelánská ( zimovzdorná ) 'LADY THUMB´ (kont. 9x9 cm)

Fuchsia magelánská ( zimovzdorná ) 'LADY THUMB´ (kont. 9x9 cm)

  • Novinka
  • Akce
  • TOP produkt

Základem pro pěstitelský úspěch zimovzdorných Fuchsií je výběr vhodné odrůdy. Jsou to především různé typy Fuchsia megellanica. Všechny tyto odrůdy se... celý popis
Dostupnost
skladem
Běžná cena
75 Kč
55 Kč
48 Kč
bez DPH
Číslo produktu:střední plocha 1 záhon od plot
Opadavé:Ano
Výborná mrazuvzdornost:Ano
Barva květů:Mix barev
Výška:1 m
Nároky na zálivku:střední
Stanoviště:slunce, polostín
Kompletní specifikace

Základem pro pěstitelský úspěch zimovzdorných Fuchsií je výběr vhodné odrůdy. Jsou to především různé typy Fuchsia megellanica. Všechny tyto odrůdy se vyznačují silným keřovým vzrůstem a velmi drobným květem ve velkém množství. Sazenici je nejlépe koupit na jaře, nebo v létě a prvním rokem ji pěstovat, jako běžné Fuchsie v květináči i s typickým přezimováním v bezmrazé místnosti. Vysadíme ji až druhým rokem ( počátkem června ), již jako přes rok starou rostlinu s velkým kořenovým balem, která má dostatečně vyvinutý kořenový systém, jenž jí umožní snadnější přezimování. Vybereme teplé závětrné místo chráněné před průvanem či ledovými větry ( v zimě ). Záhonovou zem zkypříme  a vylehčíme ji dílem písku a dílem Muškatového substrátu .Zhruba po třech týdnech od výsadby začneme rostlinu pravidelně přihnojovat kombinovaným hnojivem s vyšším obsahem fosforu a dle potřeby zaléváme. Fuchsie  milují kropení přes list, proto se snažíme je denně překropit konví odstáté vody ( pokud možno zrána ). Tyto typy Fuchsií dorůstají 1 až 1,5 m výšky a šířky, proto jim necháváme okolo dostatek volného prostoru.
S nástupem podzimních mrazíků připravím Fuchsii na přezimování. Základem je především udržet co největší sucho kolem kořenového balu ( nesmí dojít k přemokření ). V našich podmínkách se osvědčil tento postup :
Výhony popálené mrazíkem sestřihneme na cca 10 cm nad zemí, rostlinu i s nejbližším okolím zasypeme větší vrstvou suchého spadaného listí a zakryjeme stříškou zhotovenou ze dvou polystyrénových desek, přes které přetáhneme igelit, který po stranách zatížíme. Výborně se též osvědčuje přes listí překlopit větší umělohmotnou či kovovou nádobu. Musíme především dbát na to, aby listí, které tvoří protimrazovou izolaci, zůstalo po celou dobu zimy suché, jinak dojde k vytvoření plísně. Prodáváme pěkné rozvětvené rostliny s květy, nebo poupaty v kontejneru 9x9 cm.

Zboží zařazeno v kategoriích
Kontakty

Nejlevnejší zahradník s.r.o
Staré Heřmínovy 17
PSČ 793 12 

Doprava a balné

Česká pošta - balík do ruky 150 Kč
GSL CZ  160 Kč
PPL Slovensko 230 Kč
Osobní odběr - zdarma
balné si neúčtujeme 

Logo
© 2020 Nejlevnejší zahradník Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.